Uvod

Aktuálně:

Pěkně vítám...Pěkně vítám, to jsou k nám hosti. Tak se u nás posaďte, ať nám nevynesete spaní!

Vítejte na stránce o fenoménu Kája Mařík. Postupně zde shromažďujeme informace o románu Školák Kája Mařík, jeho pokračováních a různé zajímavosti ze světa Káji Maříka.

Co najdete na tomto webu?

Například stránku  Kvízy, kde si můžete ověřit a osvěžit svoje maříkologické znalosti podle otázek, které připravila Goldie.

Dále sekci Vědecko-publicistické okénko, kde shromažďujeme zajímavé texty o fenoménu Kája Mařík.

Na stránkách Události, Román a Zajímavosti najdete nejrůznější maříkologické údaje a perličky.

V sekci Ke stažení jsou (díky práci dobrovolníků-maříkologů) k dispozici všechny díly základní řady románu Školák Kája Mařík v elektronické podobě. Všechny knihy jsou naskenované z předválečných vydání. Z osmi knih o Kájovi, které vyšly mimo základní řadu, máme k dispozici Kájovy děti a Pumeranče Káji Maříka.

Zvláštní oddělení webu je věnováno filmovému projektu Mauí chuapec z Radošovec (2014/2015/2016), což je filmově-seriálová verze Káji, kterou natočili nadšenci z Rodziny Veseuej (společenství dětí a mládeže při římskokatolickém farním úřadu ve slovenských Radošovcích).

Pokud se chcete setkat s dalšími čtenáři, navštivte naši stránku na Facebooku, Knihu návštěv nebo diskusní klub Kája Mařík na serveru Lopuch.