Kája Mařík
Uvod > Odkazy

Odkazy

skolakkajamarik.cz na Facebooku

Naše úsilí o popularizaci Káji Maříka můžete jednoduše podpořit tím, že se stanete fanouškem našeho projektu kajamarik.cz na Facebooku.
Stránku na Facebooku aktualizujeme častěji než web.
Také se zde můžete setkat s dalšími čtenáři a fanoušky Káji.

Heslo Felix Háj na Wikipedii

Heslo Felix Háj na Wikipedii.

Heslo Školák Kája Mařík na Wikipedii.

Blog Lucie Prudíkové

Blog, který prezentuje absolventskou práci Lucie Prudíkové z roku 2007 na téma Školák Kája Mařík: recepce díla současným čtenářem. Práce byla obhájena na VOŠ informačních a knihovnických služeb v Brně.

Rodzina Veseuá

Webová stránka společenství Rodzina Veseuá.
Společenství dětí a mládeže při římskokatolickém farním úřadu ve slovenských Radošovcích, Rodzina Veseuá, realizuje od roku 2012 projekt Mauí chuapec z Radošovec, což je historicky první a dosud jediná filmová verze Káji Maříka.

Oficiální stránky Města Mníšek pod Brdy

Oficiální stránky Města Mníšek pod Brdy.

Oficiální stránky Státního zámku Mníšek

Oficiální stránky Státního zámku Mníšek.

Web stezky.info

Mníšecká naučná stezka na webu stezky.info.

prostor-ad.cz

Nepřeberné množství krásných fotek a zajímavých informací z Mníšku a okolí na webu www.prostor-ad.cz
(Prostor – architektura, interiér, design je obecně prospěšná společnost zabývající se českou architekturou a designem).
Rozhodně doporučujeme navštívit tento web, pokud nemáte možnost zavítat do Mníšku osobně.

Montánní společnost o. s.

Webové stránky občanského sdružení Montánní společnost. Montánní společnost vznikla se záměrem dokumentovat, chránit a propagovat technické památky báňské historie. Je vlastníkem zrušeného dolu Skalka u Mníšku pod Brdy. Jejím cílem je zřídit v dole Skalka hornický skanzen těžby železné rudy.

Městečko pod Skalkou

Knihu Městečko pod Skalkou vydal v roce 1948 vlastním nákladem Jan Šťastný. Jedná se o regionální dějiny Mníšku pod Brdy, Skalky a podbrdského kraje. Kniha vyšla znovu v roce 2003 na CD-ROM a dá se stále zakoupit na webu mesteckopodskalkou.com. Zdarma je k nahlédnutí několik vybraných stránek knihy.

Bakalářská práce Magdaleny Klímové na webu MU

Bakalářská práce Magdaleny Klímové z roku 2006 na téma Příběhová próza ze života dětí, Felix Háj: Školák Kája Mařík, Amálie Kutinová: Gabra a Málinka. Práce byla obhájena na Ústavu české literatury a knihovnictví  FF MU.

Spolek Rorejs

Web mníšeckého spolku Rorejs, který mj. v roce 2002 vydal publikaci Mníšek pod Brdy. Historie. Příroda. Lidé. Publikaci je možné získat v elektronické podobě (viz kontakty na webu spolku). Na stránkách 30–40 najdete dva články Antonína Krásy: první s názvem Marie Wagnerová–Černá, pseudonym F. Háj, a druhý, nazvaný jednoduše Kája Mařík.

Kult nad kulty. Školák Kája Mařík, článek Ivo Fencla na Neviditelném psu.

Kája Mařík na Necyklopedii

Kája Mařík na Necyklopedii. Kája ve společnosti Karla Gotta, Karla Marxe nebo Karla IV. Cože?... „Ach tak“ aneb další kudrlinka na rozoumku napálena ;-)